Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kadın Ses Sanatçıları PDF Yazdır E-posta

Resmine ve biyografisine ulaşmak istediğiniz ismin üzerine lütfen tıklayınız.

Lütfen sayfanın yüklenmesini bekleyiniz.

 


 (4 Ekim 1963)
İstanbul’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan 1986-1987 döneminde mezun oldu. 1986’da İzmir Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu’nda göreve başladı. İstanbul Devlet Korosu’na 1989’da naklen atanarak katıldı. Bir erkek çocuk annesidir.

 

 


 (23 Eylül 1955)
İstanbul’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndaki müzik öğrenimi sırasında İ. Ü.  Hukuk Fakültesi’nde yüksek öğrenim gördü ve Üniversite Korosu’na devam etti. Bir süre Konservatuvar İcra Heyeti’nde ses sanatçısı olarak çalıştı. Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. 1976’da konservatuvardan mezun oldu. Evli ve iki erkek çocuk annesidir.

 

 


 (19 Aralık 1949)
İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion’un ardından M. Ü. Eczacılık Yüksek Okulu’ndan ve İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında Üniversite Korosu’na devam etti. Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. İyi derecede Fransızca bilmekte, koronun yurtdışı turnelerinde basın, tv ve radyo programlarında çeviri görevleri üstlenmektedir.

 

 

 


ayselsonmesson.jpg(5 Nisan 1959)
Çerkeş’te doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan 1985’te mezun oldu. Konservatuvar korolarında görev alarak çeşitli konserlere katıldı. 1985’te yeni kurulan İzmir Devlet Korosu’nun ilk kadrosuna atanarak dört yıl görev yaptı. 1989’da İstanbul Devlet Korosu’na naklen atandı.

 

 


 (3 Mart 1964)
İstanbul’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda başlayıp İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda devam ettiği müzik öğreniminden 1986-87 döneminde mezun oldu. Aynı okulun Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yaptığı yüksek lisansını 1993’te tamamladı. Üniversite Korosu’na devam etti. 1985’te yeni kurulan İzmir Devlet Korosu’nda dört yıl çalıştı. 1989’da İstanbul Devlet Korosu’na atandı.

 

 


 (1 Nisan 1960)
İstanbul’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan 1980’de; İ. Ü. İktisat Fakültesi’nden 1983’te mezun oldu. Yüksek öğrenimi sırasında Üniversite Korosu’na devam etti. İlköğretim okullarında müzik öğretmenliği yaptı. Devlet Korosu kadrosuna 1984’te katıldı. Evli ve iki kız çocuk annesidir.

 

 


 (29 Eylül 1949)
İstanbul’da doğdu. İlk müzik derslerini, TRT İstanbul Radyosu sanatçısı olan babası Sami Özkanlı’dan aldı. İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan 1972’de mezun oldu. Üniversite Korosu’na, Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’ne ve Kadıköy Musiki Derneği’ne devam etti. 1970-75 arasında İstanbul Turizm ve Folklör Derneği’nde folklör çalışmalarına katıldı. 1973-75 arasında Belediye Konservatuvarı İcra Heyeti kadrosunda çalıştı. Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

 

 


 (3 Haziran 1966)
İstanbul da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 1991’de, İnci Çayırlı’nın yönetimindeki Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'nda profesyonel müzik hayatına başladı. 1994’ten itibaren İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda çalışmaktadır. 2013 yılında Kuveyt'te düzenlenen Kuveyt Uluslararası Müzik Festivali'nde Türkiye'yi temsilen bakanlığa bağlı sanatçıların oluşturduğu Türk Müziği ekibinde,solist sanatçılar arasında görev almıştır.

 

 

 


(25 Mayıs 1978)
 Balıkesir’de doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan 1999’da mezun oldu. 1996’dan itibaren TRT İstanbul Radyosu’nda istisna aktiyle ses sanatçısı ve 2003’ten itibaren program yapımcısı olarak çalıştı. Üç yıl müzik öğretmenliği yaptı. İstanbul Hanımları, Yansımalar, İncesaz, Yarkın Ritm, Sultan’s Minstrels toplulukları ile Kemenjazz projesi kapsamında yurtiçinde ve yurtdışında konserler verdi. Çeşitli albümlerde solist olarak yeraldı. Çeşitli sinema ve TV filmlerinin müziklerini seslendirdi. 2006’da Akdeniz Festivali’nde verdiği konser, Hollanda Devlet Radyosu’nda yayınlandı. 2005’te kurulan CRR Türk Müziği Topluluğu’nda da çalışan Türkan, evlidir.

 


 (28 Ocak 1984)
İstanbul’da doğdu, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ndan 2006’da mezun oldu. Ses sanatçılığı dışında viyolonsel ve ud icracısı olarak da birçok konserde yer aldı. İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu kadrosuna 2006 Ağustos ayında katıldı. Yeditepe Üniversitesi İngilizce hazırlık bölümünü bitiren Ezgi Köker yurtiçi ve yurtdışında birçok konser ve tv programında görev almaktadır. Korodaki görevinin yanı sıra halen bir özel TV kanalında haftada bir yayınlanan kültür-sanat programında ud çalmakta ve şarkı söylemektedir.

 

 

 

 


 (10 Mayıs 1956)
İstanbul’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan ve M. Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite Korosu’na devam etti. İhsan Çzgen, Fırat Kızıltuğ ve O. Nuri Özpekel’le çalışmalarda bulundu. Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. Çeşitli vakıflarda ve derneklerde solo konserler verdi. Bir kız ve bir erkek çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 


 (13 Kasım 1961)
İstanbul’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan 1987’de mezun oldu. Öğrenciliği sırasında 1984’te Devlet Korosu kadrosuna katıldı. Golden Horn Ensemble topluluğuyla yurtiçinde ve yurtdışında konser verdi ve CD çalışmaları yaptı. Dört kardeşiyle kurdukları Beşibiryerde topluluğuyla özgün müzik çalışmalarında bulundu. Şarkı sözü ve beste çalışmaları yaptı. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

 

 

 


 (15 Mayıs 1955)
Bursa’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan ve İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Üniversite Korosu’na devam etti. Fırat Kızıltuğ ve İhsan Özgen ile çalışmalarda bulundu. 1976’da, Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. Evli ve bir kız, bir erkek çocuk annesidir.

 

 

 


 (25 Mayıs 1964)
Çorum’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda başladığı müzik öğrenimine İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda devam etti ve 1986’da mezun oldu. Aynı okulun Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. Üniversite Korosu’na devam etti. Devlet Korosu’na 1984’te katıldı. Amatör çalışmalarda bulundu. Tasavvuf edebiyatı ve musikisiyle ve tezyini sanatlarla ilgilendi. Prof. Ali Alparslan’dan hat meşketti.

 

 


 (16 Ağustos 1950)
Sivas’ta doğdu. İ. Ü. Edebiyat Fakültesi’ndeki yüksek öğrenimi sırasında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda okudu. Üniversite Korosu’na devam etti. Rüşdü Eriç’ten özel dersler aldı. 1972’de İstanbul Radyosu’nun amatör ses yarışmasını kazandı. 1976’da Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. THY Musiki Derneği Korosu’nu, Yeşilköy Spor Kulübü Korosu’nu ve Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi Türk Müziği Korosu’nu yönetti. Yapı Kredi Bankası’nın yayınladığı albümlerde görev aldı. Bir kız çocuk annesidir.

 

 


 (1 Ocak 1953)
Kayseri Pınarbaşı’nda doğdu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Radyosu’nda F. Sıdal, A. Hatiboğlu, T. Toper ve M. Everes’le Türk Musikisi çalıştı ve kurumun sınavını geçerek bant yapma hakkı kazandı. 1971-74 arasında değişik kamu görevlerinde bulundu. H. Ü. Devlet Konservatuvarı’ndan Fevziye Bartu ile şan çalıştı. TRT’de radyo ve tv programlarına katıldı. 1986’da Ankara Devlet Korosu’nda başladığı görevine, naklen atandığı İstanbul Devlet Korosu’nda devam etti. Bir erkek çocuk annesidir.

 

 

 

 

 (20 Kasım 1950)
İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü’nden 1974’te; İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan 1976’da mezun oldu. Süheylâ Altmışdört’ün yönetimindeki Üniversite Korosu’na ve Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi Korosu’na devam etti. 1976’da Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. Evlidir.

 

 

 


 (3 Mayıs 1958)
İstanbul’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda başladığı müzik öğrenimini İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda sürdürdü. Aynı okulun Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. Üniversite Korosu’na devam etti. TRT İstanbul ve İzmir radyolarında programlar hazırlayıp sundu. 1985’te kurulan İzmir Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. DEÜ Tıp Fakültesi Korosu’nu yönetti. İstanbul Devlet Korosu’na 1989’da naklen atanarak katıldı. Fotograf sanatıyla ilgilenmektedir ve İFSAK üyesidir.

 

 


 (11 Haziran 1952)
Nazilli’de doğdu. Şişli Siyasal Bilgiler Yüksek Okulu’ndan ve İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Üniversite Korosu’na devam etti. 1976’da Devlet Korosu’nun ilk kadrosunda yeraldı. Solo kaset ve CD çalışmalarında ve Belediye Konservatuvarı Mezunları Derneği’nde yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. 1996’da İstanbul Radyosu’nca hazırlanan ve bestekâr Leylâ Hanım’la ilgili “Solmuş Çiçekler” adlı tiyatro oyununda, Leylâ Hanım’ın eserlerini seslendirdi. Açık Radyo’da bir süre Türk Musikisi’yle ilgili programlar hazırlayıp sundu. İki erkek çocuk annesidir.

 

 

 


 (9 Haziran 1960)
İzmir’de doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nden 1984’te mezun oldu. İhsan Özgen’le üslûp çalıştı. İstanbul Devlet Korosu kadrosuna, konservatuvardan mezun olduğu yıl katıldı. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

 

 

 

 

 


 (3 Ekim 1956)
Bağdad’da doğdu. İlk müzik derslerini Sadi Hoşses’ten aldı. Kısa bir süre İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda okudu. İlk öğrencileri arasında yeraldığı İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. 1979’da henüz öğrenciyken Devlet Korosu’na katıldı. 1988-2001 arasında mezun olduğu okulda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Müzisyen dört kardeşiyle birlikte oluşturduğu Beşibiryerde topluluğuyla konserler verdi ve bir albüm çalışması yaptı. Golden Horn Ensemble grubu ile yurtiçinde ve yurtdışında konserler verdi. Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nda öğretim görevlisidir. Bir erkek çocuk annesidir.


 (2 Mart 1958)
Nevşehir’de doğdu. İlk müzik derslerini Sâdi Hoşses’ten aldı. 1973’te TRT’nin ses yarışmasını kazandı. İlk öğrencilerinden olduğu İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nın Yüksek Şan Bölümü’nden 1984’te mezun oldu. Öğrenciliği sırasında Devlet Korosu’nda göreve başladı. TRT İstanbul Radyosu ve Mevlâna Kültür ve Sanat Vakfı’nın çeşitli konserlerine ve turnelerine katıldı. Tezhip, minyatür ve ebru çalıştı, sergilere katıldı. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

 

 

 

 


 (8 Şubat 1958)
Kayseri’de doğdu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’nden 1979’da mezun oldu. Kadri Şarman’ın yönetimindeki Türk Müziği çalışmalarına devam etti. Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Fevziye Bartu’dan şan dersleri aldı. Ankara, Gümüşhane ve Diyarbakır’da on yıl süreyle müzik öğretmenliği yaptı. 1990’da Diyarbakır Devlet Korosu’na girdi. İstanbul Devlet Korosu’na 1993’te naklen atanarak katıldı. Evli ve iki kız çocuk annesidir.

 
gufteler.png

muzikari.png

Duyuru

9kasim2014k.jpg         

           Afiş Arşivi

 

Kimler Sitede

Sayaç

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün154
mod_vvisit_counterDün895
mod_vvisit_counterBu Hafta1049
mod_vvisit_counterBu Ay18972
mod_vvisit_counterToplam927824
BYC Media Bilişim Hizmetleri